Knowles Syfer 1808Y3K00102KXR
Part No.:
1808Y3K00102KXR
Datasheet:
Anpu1808Y3K00102KXR.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1808Y3K00102KXR on Anpu?
3. Are the 1808Y3K00102KXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y3K00102KXR?
Image 1808Y3K00102KXR
Part Number 1808Y3K00102KXR
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)