Knowles Syfer 1808Y4K00101JCR
Part No.:
1808Y4K00101JCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Anpu1808Y4K00101JCR.pdf
Description:
CAP CER 100PF 4KV C0G/NP0 1808
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1808Y4K00101JCR on Anpu?
3. Are the 1808Y4K00101JCR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y4K00101JCR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1808Y4K00101JCR
Part Number 1808Y4K00101JCR
Manufacturer Knowles Syfer
Series FlexiCap™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)