Knowles Syfer 1808Y4K00102MXR
Part No.:
1808Y4K00102MXR
Datasheet:
Anpu1808Y4K00102MXR.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 4KV X7R 1808
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1808Y4K00102MXR on Anpu?
3. Are the 1808Y4K00102MXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y4K00102MXR?
Image 1808Y4K00102MXR
Part Number 1808Y4K00102MXR
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)