Knowles Syfer 1808Y5000104KXR
Part No.:
1808Y5000104KXR
Datasheet:
Anpu1808Y5000104KXR.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1808
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1808Y5000104KXR on Anpu?
3. Are the 1808Y5000104KXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y5000104KXR?
Image 1808Y5000104KXR
Part Number 1808Y5000104KXR
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)