Knowles Syfer 1808Y5000821KFR
Part No.:
1808Y5000821KFR
Datasheet:
Anpu1808Y5000821KFR.pdf
Description:
CAP CER 820PF 500V C0G/NP0 1808
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1808Y5000821KFR on Anpu?
3. Are the 1808Y5000821KFR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y5000821KFR?
Image 1808Y5000821KFR
Part Number 1808Y5000821KFR
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Temperature
Ratings -
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)