Knowles Syfer 1808Y5K00101JXR
Part No.:
1808Y5K00101JXR
Datasheet:
Anpu1808Y5K00101JXR.pdf
Description:
CAP CER 100PF 5KV X7R 1808
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1808Y5K00101JXR on Anpu?
3. Are the 1808Y5K00101JXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y5K00101JXR?
Image 1808Y5K00101JXR
Part Number 1808Y5K00101JXR
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)