Knowles Syfer 1808YA250102MXRSPU
Part No.:
1808YA250102MXRSPU
Datasheet:
Anpu1808YA250102MXRSPU.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 250V X7R 1808
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1808YA250102MXRSPU on Anpu?
3. Are the 1808YA250102MXRSPU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808YA250102MXRSPU?
Image 1808YA250102MXRSPU
Part Number 1808YA250102MXRSPU
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)