Knowles Syfer 1808YA250222KXRSP
Part No.:
1808YA250222KXRSP
Datasheet:
Anpu1808YA250222KXRSP.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 250V X7R 1808
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
X2
Applications:
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1808YA250222KXRSP on Anpu?
3. Are the 1808YA250222KXRSP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808YA250222KXRSP?
Image 1808YA250222KXRSP
Part Number 1808YA250222KXRSP
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Ratings X2
Applications Safety, Boardflex Sensitive
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)