Knowles Syfer 1812J0100225KXR
Part No.:
1812J0100225KXR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
Anpu1812J0100225KXR.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X7R 1812
Manufacturer:
Knowles Syfer
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812J0100225KXR on Anpu?
3. Are the 1812J0100225KXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812J0100225KXR?
Image 1812J0100225KXR
Part Number 1812J0100225KXR
Manufacturer Knowles Syfer
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)