Knowles Syfer 1812J0160100GFR
Part No.:
1812J0160100GFR
Datasheet:
Anpu1812J0160100GFR.pdf
Description:
CAP CER 10PF 16V C0G/NP0 1812
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812J0160100GFR on Anpu?
3. Are the 1812J0160100GFR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812J0160100GFR?
Image 1812J0160100GFR
Part Number 1812J0160100GFR
Product Status Active
Capacitance 10 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications High Reliability
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)