Knowles Syfer 1812J0160124JDR
Part No.:
1812J0160124JDR
Datasheet:
Anpu1812J0160124JDR.pdf
Description:
CAP CER 0.12UF 16V X7R 1812
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812J0160124JDR on Anpu?
3. Are the 1812J0160124JDR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812J0160124JDR?
Image 1812J0160124JDR
Part Number 1812J0160124JDR
Product Status Active
Capacitance 0.12 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications High Reliability
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)