Knowles Syfer 1812J0160391FCR
Part No.:
1812J0160391FCR
Datasheet:
Anpu1812J0160391FCR.pdf
Description:
CAP CER 390PF 16V C0G/NP0 1812
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812J0160391FCR on Anpu?
3. Are the 1812J0160391FCR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812J0160391FCR?
Image 1812J0160391FCR
Part Number 1812J0160391FCR
Product Status Active
Capacitance 390 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)