Knowles Syfer 1812J0500474MXR
Part No.:
1812J0500474MXR
Datasheet:
Anpu1812J0500474MXR.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1812
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812J0500474MXR on Anpu?
3. Are the 1812J0500474MXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812J0500474MXR?
Image 1812J0500474MXR
Part Number 1812J0500474MXR
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)