Knowles Syfer 1812J2000334KDR
Part No.:
1812J2000334KDR
Datasheet:
Anpu1812J2000334KDR.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 200V X7R 1812
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812J2000334KDR on Anpu?
3. Are the 1812J2000334KDR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812J2000334KDR?
Image 1812J2000334KDR
Part Number 1812J2000334KDR
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications High Reliability
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)