Knowles Syfer 1812JA250120FCRPY2
Part No.:
1812JA250120FCRPY2
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
Anpu1812JA250120FCRPY2.pdf
Description:
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 1812
Manufacturer:
Knowles Syfer
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
X1
Applications:
Safety
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812JA250120FCRPY2 on Anpu?
3. Are the 1812JA250120FCRPY2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812JA250120FCRPY2?
Image 1812JA250120FCRPY2
Part Number 1812JA250120FCRPY2
Manufacturer Knowles Syfer
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 12 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings X1
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)