Knowles Syfer 1812Y1K00331JCR
Part No.:
1812Y1K00331JCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
Anpu1812Y1K00331JCR.pdf
Description:
CAP CER 330PF 1KV C0G/NP0 1812
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y1K00331JCR on Anpu?
3. Are the 1812Y1K00331JCR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y1K00331JCR?
Image 1812Y1K00331JCR
Part Number 1812Y1K00331JCR
Manufacturer Knowles Syfer
Series FlexiCap™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)