Knowles Syfer 1812Y1K50101KCR
Part No.:
1812Y1K50101KCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
Anpu1812Y1K50101KCR.pdf
Description:
CAP CER 100PF 1.5KV C0G/NP0 1812
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y1K50101KCR on Anpu?
3. Are the 1812Y1K50101KCR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y1K50101KCR?
Image 1812Y1K50101KCR
Part Number 1812Y1K50101KCR
Manufacturer Knowles Syfer
Series FlexiCap™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)