Knowles Syfer 1812Y2000153KCR
Part No.:
1812Y2000153KCR
Datasheet:
Anpu1812Y2000153KCR.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 200V C0G 1812
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y2000153KCR on Anpu?
3. Are the 1812Y2000153KCR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y2000153KCR?
Image 1812Y2000153KCR
Part Number 1812Y2000153KCR
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)