Knowles Syfer 1812Y2000224KXR
Part No.:
1812Y2000224KXR
Datasheet:
Anpu1812Y2000224KXR.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1812
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y2000224KXR on Anpu?
3. Are the 1812Y2000224KXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y2000224KXR?
Image 1812Y2000224KXR
Part Number 1812Y2000224KXR
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)