Knowles Syfer 1812Y2500152GFR
Part No.:
1812Y2500152GFR
Datasheet:
Anpu1812Y2500152GFR.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 250V C0G/NP0 1812
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y2500152GFR on Anpu?
3. Are the 1812Y2500152GFR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y2500152GFR?
Image 1812Y2500152GFR
Part Number 1812Y2500152GFR
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)