Knowles Syfer 1812Y2K00471JCR
Part No.:
1812Y2K00471JCR
Datasheet:
Anpu1812Y2K00471JCR.pdf
Description:
CAP CER 470PF 2KV C0G/NP0 1812
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y2K00471JCR on Anpu?
3. Are the 1812Y2K00471JCR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y2K00471JCR?
Image 1812Y2K00471JCR
Part Number 1812Y2K00471JCR
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)