Knowles Syfer 1812Y2K00472KXR
Part No.:
1812Y2K00472KXR
Datasheet:
Anpu1812Y2K00472KXR.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y2K00472KXR on Anpu?
3. Are the 1812Y2K00472KXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y2K00472KXR?
Image 1812Y2K00472KXR
Part Number 1812Y2K00472KXR
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)