Knowles Syfer 1812Y2K50222KXR
Part No.:
1812Y2K50222KXR
Datasheet:
Anpu1812Y2K50222KXR.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 2.5KV X7R 1812
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y2K50222KXR on Anpu?
3. Are the 1812Y2K50222KXR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y2K50222KXR?
Image 1812Y2K50222KXR
Part Number 1812Y2K50222KXR
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)