Knowles Syfer 1812Y4K00470FCR
Part No.:
1812Y4K00470FCR
Datasheet:
Anpu1812Y4K00470FCR.pdf
Description:
CAP CER 47PF 4KV C0G/NP0 1812
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y4K00470FCR on Anpu?
3. Are the 1812Y4K00470FCR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y4K00470FCR?
Image 1812Y4K00470FCR
Part Number 1812Y4K00470FCR
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)