Knowles Syfer 1812Y5000104KER
Part No.:
1812Y5000104KER
Datasheet:
Anpu1812Y5000104KER.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y5000104KER on Anpu?
3. Are the 1812Y5000104KER price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y5000104KER?
Image 1812Y5000104KER
Part Number 1812Y5000104KER
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)