Knowles Syfer 1812Y5000274KDR
Part No.:
1812Y5000274KDR
Datasheet:
Anpu1812Y5000274KDR.pdf
Description:
CAP CER 0.27UF 500V X7R 1812
Capacitance:
0.27 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y5000274KDR on Anpu?
3. Are the 1812Y5000274KDR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y5000274KDR?
Image 1812Y5000274KDR
Part Number 1812Y5000274KDR
Product Status Active
Capacitance 0.27 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)