Knowles Syfer 1812Y5000682JCR
Part No.:
1812Y5000682JCR
Datasheet:
Anpu1812Y5000682JCR.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 500V C0G/NP0 1812
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812Y5000682JCR on Anpu?
3. Are the 1812Y5000682JCR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812Y5000682JCR?
Image 1812Y5000682JCR
Part Number 1812Y5000682JCR
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)