KYOCERA AVX 01016A2R7CAT2A
Part No.:
01016A2R7CAT2A
Capacitance:
2.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 01016A2R7CAT2A on Anpu?
3. Are the 01016A2R7CAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 01016A2R7CAT2A?
Image 01016A2R7CAT2A
Part Number 01016A2R7CAT2A
Product Status Active
Capacitance 2.7 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)