KYOCERA AVX 01016D103MAT2A
Part No.:
01016D103MAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu01016D103MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 01005
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 01016D103MAT2A on Anpu?
3. Are the 01016D103MAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 01016D103MAT2A?
Image 01016D103MAT2A
Part Number 01016D103MAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)