KYOCERA AVX 01016D152KAT2A
Part No.:
01016D152KAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu01016D152KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 6.3V X5R 01005
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 01016D152KAT2A on Anpu?
3. Are the 01016D152KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 01016D152KAT2A?
Image 01016D152KAT2A
Part Number 01016D152KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)