KYOCERA AVX 0101YA4R7CAT2A
Part No.:
0101YA4R7CAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu0101YA4R7CAT2A.pdf
Description:
CAP CER 4.7PF 16V C0G/NP0 01005
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0101YA4R7CAT2A on Anpu?
3. Are the 0101YA4R7CAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0101YA4R7CAT2A?
Image 0101YA4R7CAT2A
Part Number 0101YA4R7CAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)