KYOCERA AVX 0101ZC471KAT2A
Part No.:
0101ZC471KAT2A
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0101ZC471KAT2A on Anpu?
3. Are the 0101ZC471KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0101ZC471KAT2A?
Image 0101ZC471KAT2A
Part Number 0101ZC471KAT2A
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)