KYOCERA AVX 02013A300FAT2A
Part No.:
02013A300FAT2A
Datasheet:
Anpu02013A300FAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 02013A300FAT2A on Anpu?
3. Are the 02013A300FAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 02013A300FAT2A?
Image 02013A300FAT2A
Part Number 02013A300FAT2A
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)