KYOCERA AVX 02013A7R0DAT2A
Part No.:
02013A7R0DAT2A
Datasheet:
Anpu02013A7R0DAT2A.pdf
Description:
CAP CER 7PF 25V NP0 0201
Capacitance:
7 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 02013A7R0DAT2A on Anpu?
3. Are the 02013A7R0DAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 02013A7R0DAT2A?
Image 02013A7R0DAT2A
Part Number 02013A7R0DAT2A
Product Status Active
Capacitance 7 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)