KYOCERA AVX 02013D103JAT4A
Part No.:
02013D103JAT4A
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.011" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 02013D103JAT4A on Anpu?
3. Are the 02013D103JAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 02013D103JAT4A?
Image 02013D103JAT4A
Part Number 02013D103JAT4A
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.011" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)