KYOCERA AVX 02015A0R6BAT2A
Part No.:
02015A0R6BAT2A
Capacitance:
0.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 02015A0R6BAT2A on Anpu?
3. Are the 02015A0R6BAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 02015A0R6BAT2A?
Image 02015A0R6BAT2A
Part Number 02015A0R6BAT2A
Product Status Active
Capacitance 0.6 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)