KYOCERA AVX 0201ZC122KAT2A
Part No.:
0201ZC122KAT2A
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.011" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0201ZC122KAT2A on Anpu?
3. Are the 0201ZC122KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0201ZC122KAT2A?
Image 0201ZC122KAT2A
Part Number 0201ZC122KAT2A
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.011" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)