KYOCERA AVX 03066C104KAT2A
Part No.:
03066C104KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Anpu03066C104KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X7R 0306
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0306 (0816 Metric)
Size / Dimension:
0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.61mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 03066C104KAT2A on Anpu?
3. Are the 03066C104KAT2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 03066C104KAT2A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 03066C104KAT2A
Part Number 03066C104KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Size / Dimension 0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)