KYOCERA AVX 04023A180J4T2A
Part No.:
04023A180J4T2A
Datasheet:
Anpu04023A180J4T2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04023A180J4T2A on Anpu?
3. Are the 04023A180J4T2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023A180J4T2A?
Image 04023A180J4T2A
Part Number 04023A180J4T2A
Product Status Active
Capacitance 18 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)