KYOCERA AVX 04023C122KAT4A
Part No.:
04023C122KAT4A
Datasheet:
Anpu04023C122KAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Product Status:
Active
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04023C122KAT4A on Anpu?
3. Are the 04023C122KAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023C122KAT4A?
Image 04023C122KAT4A
Part Number 04023C122KAT4A
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)