KYOCERA AVX 04023C182J4T2A
Part No.:
04023C182J4T2A
Datasheet:
Anpu04023C182J4T2A.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 25V X7R 0402
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04023C182J4T2A on Anpu?
3. Are the 04023C182J4T2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023C182J4T2A?
Image 04023C182J4T2A
Part Number 04023C182J4T2A
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)