KYOCERA AVX 04023C333KAR1-EM
Part No.:
04023C333KAR1-EM
Datasheet:
Anpu04023C333KAR1-EM.pdf
Description:
-EM , NON FLIGHT ENGINEERING MOD
Series:
Prototype, MIL-PRF-32535
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.61mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04023C333KAR1-EM on Anpu?
3. Are the 04023C333KAR1-EM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023C333KAR1-EM?
Image 04023C333KAR1-EM
Part Number 04023C333KAR1-EM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Prototype, MIL-PRF-32535
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)