KYOCERA AVX 04023C392K4T2A
Part No.:
04023C392K4T2A
Datasheet:
Anpu04023C392K4T2A.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 25V X7R 0402
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04023C392K4T2A on Anpu?
3. Are the 04023C392K4T2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023C392K4T2A?
Image 04023C392K4T2A
Part Number 04023C392K4T2A
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)