KYOCERA AVX 04023C472K4T4A
Part No.:
04023C472K4T4A
Datasheet:
Anpu04023C472K4T4A.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04023C472K4T4A on Anpu?
3. Are the 04023C472K4T4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023C472K4T4A?
Image 04023C472K4T4A
Part Number 04023C472K4T4A
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)