KYOCERA AVX 04023D475MAT2A
Part No.:
04023D475MAT2A
Datasheet:
Anpu04023D475MAT2A.pdf
Description:
0402 X5R 4.7UF20% 25V
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Lead Style:
1. How to order 04023D475MAT2A on Anpu?
3. Are the 04023D475MAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023D475MAT2A?
Image 04023D475MAT2A
Part Number 04023D475MAT2A
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)