KYOCERA AVX 04023U3R6BAQ2A
Part No.:
04023U3R6BAQ2A
Description:
CAP CER MICROWAVE
Capacitance:
3.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04023U3R6BAQ2A on Anpu?
3. Are the 04023U3R6BAQ2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023U3R6BAQ2A?
Image 04023U3R6BAQ2A
Part Number 04023U3R6BAQ2A
Product Status Active
Capacitance 3.6 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)