KYOCERA AVX 04023U4R3BAT2A
Part No.:
04023U4R3BAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu04023U4R3BAT2A.pdf
Description:
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0402
Capacitance:
4.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04023U4R3BAT2A on Anpu?
3. Are the 04023U4R3BAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023U4R3BAT2A?
Image 04023U4R3BAT2A
Part Number 04023U4R3BAT2A
Product Status Active
Capacitance 4.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)