KYOCERA AVX 04023U6R2DAT2A
Part No.:
04023U6R2DAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu04023U6R2DAT2A.pdf
Description:
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0402
Capacitance:
6.2 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04023U6R2DAT2A on Anpu?
3. Are the 04023U6R2DAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023U6R2DAT2A?
Image 04023U6R2DAT2A
Part Number 04023U6R2DAT2A
Product Status Active
Capacitance 6.2 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)