KYOCERA AVX 04025A101KAT2A-62
Part No.:
04025A101KAT2A-62
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025A101KAT2A-62 on Anpu?
3. Are the 04025A101KAT2A-62 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025A101KAT2A-62?
Image 04025A101KAT2A-62
Part Number 04025A101KAT2A-62
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)