KYOCERA AVX 04025A6R8B4T2A
Part No.:
04025A6R8B4T2A
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025A6R8B4T2A on Anpu?
3. Are the 04025A6R8B4T2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025A6R8B4T2A?
Image 04025A6R8B4T2A
Part Number 04025A6R8B4T2A
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)